Dersler

Yaz Okuluna katılacak öğrenciler seçecekleri 4 akademik konu/meslek dersi için 10 gün boyunca ayrı programlara katılacaklardır. Sosyal Bilimler veya Fen Bilimleri ağırlıklı 4 ders seçebilecekleri gibi karışık seçim de yapabileceklerdir. Her ders işlenirken, sözkonusu meslek ile ilgili genel tanıtım yapılacak, sonrasında öğrencinin aktif katılımıyla temel mesleki derslerin uygulamalı işlenmesi üzerine yürütülecektir. Eğitim dili Türkçe olup, meslek dersleri, günde bir defa yarım gün sabahları işlenecek. Lise Yaz Okulu’nu tamamlayan her öğrenci 4 meslek hakkında önemli bilgiler edinmiş olacaktır.

Program öğleden sonraları Waterloo Üniversitesi akademisyenlerince oyun içerikli ingilizce dersleriyle ve seçilmiş konularda yapılacacak sohbetlerle destekleneceklerdir.

Lise Yaz Okulu bitiminde de yüzde 80 devam sağlayan öğrencilere Katılım Belgesi verilecektir.

Ön kayıt yaptıran öğrenci, üniversitemizden gelecek e-posta mesajını alır almaz ders seçimine hemen başlayabilecektir. Ders kontenjanları sınırlıdır. 3 kişi ve daha az başvuru alan dersler açılmaz.

 

Program Çizelgesi'ni görmek için tıklayınız.

Dersleri görmek için tıklayınız.

Kontenjanı dolan dersler için ek sınıflar açılacak olup kontenjanı ek sınıflara rağmen dolan dersler söz konusu olduğunda okulun öğrenciyi farklı derslere kaydırma hakkı saklıdır.

HEM DERS HEM EĞLENCE

Yeditepe Üniversitesi Lise Yaz Okulunda öğrenciler, liseden sonra yönelebilecekleri ve merak ettikleri meslekleri 13 gün sürecek eğitim ve eğlence dolu bir ortamda yaşıtlarıyla beraber öğrenecekler. Öğrenciler, meslek ve konu hakkındaki bilgileri uygulamalı ve interaktif olarak öğrenecekler. Her gün akademik derslerin yanı sıra, Kanada Waterloo Üniversitesi akademisyenleriyle iki saat İngilizce dersi görecekler. İş gezileri ile birlikte sosyal sorumluluk kapsamında da gezilere katılacak olan öğrenciler, hafta sonu gezileri, kampüste çeşitli spor ve öğrenci kulüpleri organizasyonları ile zengin bir ortamda eğitimlerini sürdürecekler.