DERSLER

Yaz Okuluna katılacak öğrenciler seçecekleri 3 akademik konu/meslek dersi için 12 gün boyunca derslere katılacaklardır. Sosyal Bilimler veya Fen Bilimleri ağırlıklı 3 ders seçebilecekleri gibi farklı alanlardan da karışık seçim yapabileceklerdir.

Her ders işlenirken, söz konusu meslek ile ilgili genel tanıtım yapılacak, sonrasında öğrencinin aktif katılımıyla temel mesleki derslerin işlenmesi üzerine yürütülecektir.

Lise Yaz Okulu’nu tamamlayan her öğrenci seçtiği 3 ders/konu hakkında önemli bilgiler edinmiş olacaktır.

Eğitim dili Türkçe olup, meslek dersleri, günde bir defa yarım gün sabahları işlenecektir.  Öğleden sonra oyun içerikli ve seçilmiş konularda yapılacak sohbetlerle gerçekleşecek olan İngilizce dersleri Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri tarafından verilecektir.

Lise Yaz Okulu bitiminde yüzde 80 devam sağlayan öğrencilere Türkçe ve İngilizce Katılım Belgesi verilecektir.

Kayıt yaptıran öğrenci, üniversitemizden gelecek e-posta mesajını aldığında ders seçimine hemen başlayabilir. Ders kontenjanları sınırlıdır. 5 kişi ve daha az başvuru alan dersler açılmayacaktır.

Ders listesi için tıklayınız.

HEM DERS HEM EĞLENCE

Yeditepe Üniversitesi Lise Yaz Okulunda öğrenciler, liseden sonra yönelebilecekleri ve merak ettikleri meslekleri 13 gün sürecek eğitim ve eğlence dolu bir ortamda yaşıtlarıyla beraber deneyimleyecekler. Öğrenciler, meslek ve konu hakkındaki bilgileri uygulamalı ve interaktif olarak öğrenecekler. Akademik derslerin yanı sıra, Kanada Waterloo Üniversitesi akademisyenleriyle 24 saat İngilizce dersi görecekler. İş gezileri ile birlikte sosyal sorumluluk kapsamında da gezilere katılacak olan öğrenciler, hafta sonu gezileri, kampüste çeşitli spor ve öğrenci kulüpleri organizasyonları ile zengin bir ortamda eğitimlerini sürdürecekler.