Program Hakkında

HEM DERS HEM EĞLENCE

Yeditepe Üniversitesi Lise Yaz Okulunda, öğrencilerin merak ettikleri meslekler ve yönelebilecekleri alanlar konusunda fikir sahibi olması amaçlanmaktadır. Öğrenciler, iki hafta sürecek eğitim ve eğlence dolu ortamda yaşıtlarıyla beraber üniversite hayatını deneyimleyecekler. Lise Yaz Okulunda meslek ve ders içerikleri ile ilgili bilgileri uygulamalı ve interaktif olarak öğrenme şansı yakalayacaklar. 

Program kapsamında ilk hafta Yeditepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu akademisyenlerden toplamda 21 saat İngilizce dersi alacaklar, ikinci hafta seçmiş oldukları başlıklarda akademik derslere dahil olacaklar. 

 

Tarih : 21 Temmuz - 2 Ağustos 2024

 

Programlar :

  • Araştırma ve Düşünme Becerileri
  • Genetik ve Biyomühendislik 
  • Güzel Sanatlar
  • Hukuk
  • Kodlama
  • Mini MBA
  • Nanomalzemeler Atölyesi
  • Radyo, TV ve Yeni Medya

 

Yaz okulumuz 8 program başlığından oluşuyor. Kayıt aşamasında bir program tercihi yapmalısınız.

Kodlama programı toplam 27 saat sürmektedir, diğer program başlıkları toplam 18 saat sürmektedir.

Programa tüm lise öğrencileri katılabilir. Lise Yaz Okulu konaklamalı ve konaklamasız olarak tercih edilebilmektedir.

 

Ücretlendirme :

Lise Yaz Okulu Bedeli (Konaklamalı) : 38.000 TL (KDV Dahil)

Lise Yaz Okulu Bedeli (Konaklamasız) : 31.000 TL (KDV Dahil)

 

Kodlama Lise Yaz Okulu Bedeli (Konaklamalı) : 39.500 TL (KDV Dahil)

Kodlama Lise Yaz Okulu Bedeli (Konaklamasız) : 32.500 TL (KDV Dahil)

 

İstek Vakfı Öğrencilerine %15 indirim uygulanmaktadır.

21 Haziran 2024 tarihine kadar kesin kayıt oluşturan öğrencilerimiz %10 erken kayıt indirimden faydalanacaktır. 

 

Sık sorulan sorular için tıklayın.

 

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ

İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı (İSTEK) tarafından 1996 yılında kurulan Yeditepe Üniversitesi; Türkiye’de birçok alanda öncü, seçkin, akademik ve yönetim kadroları ile Atatürkçü düşüncelerin ışığında çağdaş, araştırmacı, yenilikçi, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu tüm nitelik ve donanıma sahip, teknolojiye hakim, dünya kültürünü tanıyan, öz benliğini güçlendirmiş gençler yetiştirmeyi amaçlıyor.

Üniversitemiz, çağdaş akademik program ve uygulamalarıyla bilgi çağına dönük eğitim yapıyor. Yeditepe Üniversitesi akademik faaliyetlerini Diş Hekimliği, Eczacılık, Eğitim, Fen - Edebiyat, Güzel Sanatlar, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Mimarlık, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Tıp ve Ticari Bilimler olmak üzere 13 Fakülte ve 1 Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda 3 bölüm toplam 64 programda lisans düzeyinde eğitim veriyor. Ayrıca Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Eğitim Bilimleri, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüleri bünyesindeki 86 Yüksek Lisans ve 41 Doktora programında lisansüstü düzeyde eğitimlerini yürütüyor. Eğitim dili İngilizce olan Yeditepe Üniversitesi, kurulduğu günden bu yana 26 Ağustos Yerleşimi içerisinde Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençleri hayata hazırlıyor.

Yeditepe Üniversitesi; öğrencilerin eğitim, kültür, sanat, spor ve tüm ihtiyaçlarına cevap verecek donanımda inşa edilmiş 26 Ağustos Yerleşimi’nde öğretim yapıyor. 26 Ağustos Yerleşimi; İstanbul’un Anadolu Yakası’nda Kayışdağı’nın eteklerinde kendine özgü mimarisi ile 125 bin metrekarelik bir alanda, 223 bin metrekarelik kapalı alanda yer alıyor. Selçuklu Mimarisinden esinlenerek inşa edilen 26 Ağustos Yerleşimi’nde eğitim binaları ve sosyal tesislerin yanı sıra bu binaları çevreleyen toplam 4.250 öğrenci kapasiteli iki ayrı öğrenci oteli bulunuyor. Sürdürülebilirlik ve çevre bilinci konusunda uluslararası bir platform olan ve dünyanın en yeşil üniversitelerini belirleyen Green Metric’in 2017 değerlendirmesinde Türkiye’deki vakıf üniversiteleri arasında birinci sırada yer alan Üniversitemiz ayrıca bir ilki gerçekleştirerek, kampüs içerisinde kurduğu çatı üzeri güneş enerji sistemi ile Türkiye'nin kendi enerjisini üretebilen sayılı üniversitelerindendir.

NEDEN YEDİTEPE?

Fen bilimlerinden sosyal bilimlere, güzel sanatlardan sağlık bilimlerine ve eğitim bilimlerine kadar geniş bir yelpazede akademik faaliyetlerini sürdüren Yeditepe Üniversitesi, öğrencilerine çift anadal, yan dal ve yurt dışı eğitim olanakları sunarak onları gelişen dünyanın gerekliliklerine uygun bir eğitim ile buluşturuyor. Akademik faaliyetlerinin yanı sıra kampüs ortamında 43 öğrenci kulübü ve etkinlikleriyle öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine imkân sağlıyor. Spor alanında göstermiş olduğu başarılarıyla, her yıl üniversiteler arasında en üst sıralarda yer alıyor.

Yeditepe Üniversitesi; Avrupa, Amerika, Kanada, Rusya, Güney Amerika ve Uzak Doğu başta olmak üzere dünyanın önde gelen üniversiteleri ile 700’ün üzerinde işbirliği sağlayarak, Türkiye’de yükseköğretime öncülük ediyor. Vakıf üniversiteleri içinde Erasmus ve Exchange ile en fazla yabancı öğrenci değişimi yapan üniversite olarak bayrağı elinde tutan Yeditepe; Eczacılık, Sağlık Bilimleri, Tıp, Diş ve İşletme Fakültelerini içine alan Houston Methodist Global ile yaptığı Akademik İşbirliği Anlaşması’yla bu yönde attığı adımları büyütüyor. Başarıyla yürüttüğümüz ve öğrenciler için son derece gerekli olduğuna inandığımız “Üniversite–Sanayi İşbirliği" projeleri de önceliklerimiz arasında yer alıyor.

AKADEMİK SİSTEM

Çift Anadal ve Yan dal Programları (Double Major – Minor) :

Yeditepe Üniversitesi’nde, lisans öğrencilerine ana lisans programlarına ek olarak, üniversite içinde farklı bir programda öğrenci olarak ikinci bir lisans diploması alma (çift anadal/double major) ya da belirli bir alanda bilgi sahibi olmalarına olanak sağlamak üzere yan dal (minor) programında öğrenim görme olanağı tanınıyor.

Çift Diploma (Dual Degree) :

Yeditepe Üniversitesi’nde öğrencilere lisans ve lisansüstü programlarda dünyanın önde gelen üniversitelerinde Çift Diploma olanağı sunuluyor. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünün University Of North Carolina Wilmington ile ortak işletme lisans çift diploma programı yer alıyor. Ayrıca Uluslararası İşletme Yönetimi (Almanca) Bölümünün de Fachhochschule Kiel Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile çift diploma anlaşması bulunuyor. Bunun yanı sıra üniversitenin diğer fakülte ve bölümleri için Kanada, İngiltere ve ABD ile çift diploma programları hazırlıkları devam ediyor.

ULUSLARARASILAŞMA

Yeditepe Üniversitesi, Avrupa, Amerika, Avustralya, Kanada, Rusya, Güney Amerika ve Uzak Doğu başta olmak üzere dünyanın önde gelen üniversiteleri ile işbirliği anlaşmaları imzalayarak öğrencilerine farklı kültürleri tanıma, eğitim alanındaki yenilikleri yerinde gözlemleme ve kültürlerarası paylaşım fırsatı sunuyor. Öğretim üyesi değişimleri, ortak projeler, uluslararası konferans ve seminerlerle kampüste uluslararası ortam oluşturuluyor. Geniş uluslararası işbirliği ağı sayesinde tüm fakülte ve bölüm öğrencileri yurt dışında eğitim alabiliyor ve staj yapabiliyorlar. Yeditepe Üniversitesi, 700’ü aşkın Erasmus+ anlaşması ile Türkiye’deki üniversiteler içinde en fazla Avrupalı değişim öğrencisini konuk eden üniversitelerden biri olma özelliğine sahip.

HEM DERS HEM EĞLENCE