Kampüste Yaşam

SAĞLIK

Üniversitemiz revirinde 7 gün 24 saat hizmet veren doktor ve hemşire Yeditepe Üniversitesi öğrencilerine ve çalışanlara acil sağlık müdahaleleri için hazır bulunmaktadır. Bu müdahaleler muayene, aşılama, küçük cerrahi müdahaleler, pansuman, enjeksiyon, serum, müşahade hizmetleri vb. alanlarda uygulanabilmektedir. Revirde öğrenci ve çalışanlara yönelik olarak 7 gün 24 saat ambulans hizmeti verilmektedir.

SOSYAL YAŞAM

Spor tesislerimiz açık ve kapalı tesisler olarak öğrencilerin spor yapabilecekleri pek çok alanı kapsamaktadır. Kapalı alan spor tesisleri olarak Sosyal Tesisler binamızın alt katlarında seyircili ve seyircisiz iki kapalı voleybol ve basketbol sahası; squash salonu, fitness center, yarı olimpik seyircili yüzme havuzu, masa tenisi alanı yer almaktadır. Açık alan spor tesisleri arasında ise bir adet yüzme havuzu, basketbol ve voleybol sahası, tenis kortu olarak da kullanılan çok amaçlı spor alanı, halı kaplı mini futbol sahası yer almaktadır.

Ayrıca Sosyal Tesisler binamızın giriş katında bulunan çarşıda; kitabevi, banka, mini market, kadın-erkek kuaförü, giyim mağazası, hediyelik eşya ile kozmetik eşyaları satan mini parfümerimiz bulunmaktadır.

KONAKLAMA

İstanbul'un merkezinde Ataşehir'de konumlandırılmış Kampüsümüzde yer alan yurtlarımız, 4.250 yatak kapasitelidir. Üniversite öğreniminizi İstanbul'da, 123.000 m2 alan üzerine kurulu tam donanımlı kampüsümüzde sürdürürken, kampüs içinde yer alan yurt olanaklarımızdan yararlanabilirsiniz.

Yurt odalarının büyük çoğunluğu iki kişiliktir. Odalarda; banyo - tuvalet, mini buzdolabı, özel çalışma masası, sandalye, cam raflı kütüphane, aynalı gardrop ve yanmaz malzemeden yapılmış diğer donanım bulunmaktadır. Ayrıca 24 saat internet bağlantısı da mevcuttur.

Yurtta kalan öğrenciler, 24 saat kesintisiz bilgi merkezi hizmetleri başta olmak üzere Sosyal Tesislerde bulunan, Restaurant, Kapalı ve Açık Yüzme Havuzu, Fitness Center, Squash Salonu, Sauna ve Türk Hamamından faydalanabilirler.

GÜVENLİK

Yeditepe Üniversitesi Koruma ve Güvenlik Müdürlüğü, 5188 Sayılı Özel Güvenlik Kanun esas alınarak hazırlanmış olan Yönetmelik doğrultusunda, profesyonel ekibi ve gelişmiş kamera sistemlerinin takibi ile Kampüs huzuru ve düzenini 7/24 korunmaktadır.

Öğrencilerimizin Kampüs girişlerinde bulunan Turnikelerden öğrenci kartlarını okutarak geçmeleri zorunludur. Güvenlik prosedürleri gereği tüm gelen ziyaretçilerimizin, kimliklerini beyan ettikten sonra Güvenlik görevlisi tarafından verilen ‘Ziyaretçi kartlarını’ kampüs içinde üzerlerinde bulundurmaları gerekmektedir.Müdürlüğümüz, Kanun ve yönetmenlikler çerçevesinde kabul gören, memnuniyet ilkesini ön planda tutarak etkin ve verimli hizmet sunmayı amaç edinmiştir.

Koruma ve Güvenlik Müdürlüğü, 1 Güvenlik Müdürü, 1 Güvenlik Müdür yardımcısı, 2 Güvenlik Şefi, 3 Grup Şefi, 1 Güvenlik Sekreteri, 37 güvenlik görevlisi, toplamda 45 Kişilik Kadromuz ile Kampüsün Koruma ve Güvenliği sağlamaktadır.

ULAŞIM

Üniversitemizin düzenli servis hizmetini de veren İSTEK A.Ş., 1992 yılından itibaren İSTEK Vakfı Okulları ve 1996 senesinden itibaren de Yeditepe Üniversitesi öğrenci ve personeline servis hizmeti vermektedir.

Misyonu, hizmet verdiği öğrenci ve personelin ihtiyaç ve beklentilerini doğru ve tam anlamak, onları güvenli ve konforlu sağlıklı ve hijyenik ortamlarda taşımak, yeni ve teknolojik üstünlüğü olan araçlarla değişen ve gelişen teknolojiyi kullanarak taşımacılık yapmak, araçların periyodik bakımlarını ve sürekli kontrollerini yaparak olası arızaları sıfıra indirmek, uygun iletişim teknolojileri kullanarak araçların konumu hakkında bilgi sahibi olmak, çalışanların eğitimini ve memnuniyetini, bununla birlikte hizmet kalitesinin sürekliliğini sağlamak ve olası her olumsuz duruma karşı, uygun çözümler geliştirmektir.

Toplam 410 araçla hizmet vermektedir. 330 araçlık bir minibüs filosu İSTEK Vakfı Okulları, 80 araçlık midibüs filosu da Yeditepe Üniversitesi öğrenci ve personeli için çalışmaktadır.

İstanbul'da şu an için Çatalca, Silivri, Şile ve Sultanbeyli ilçeleri dışındaki tüm ilçelerden, Üniversitemize öğrenci taşınmaktadır. Üniversitemize belirli semtlerden 08.00 - 12.00 arasında kampüse geliş (saat başı),  12.00 - 19.00 (saat başı) arasında da kampüsten dönüş öğrenci servis hizmeti verilmektedir.

Ayrıca, 26 Ağustos Yerleşimi içinde saat 08.00-23.00 arasında, 7 adet ring servisi de hizmet vermektedir.

Yeditepe Üniversitesi 26 Ağustos Yerleşimi İstanbul’un merkezi Ataşehir’de ulaşım açısından son derece kolay bir güzergah üzerinde yer almaktadır. Taksim, Üsküdar, Kadıköy, (Metrobüs Uzunçayır), Metro (Marmaray), Bostancı, Kartal gibi merkezlerden toplu taşıma araçları kullanılarak rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Ulaşım servisi hakkında bilgi almak isteyenler için iletişim adresleri:

(0216) 578 01 34 - (0216) 578 01 35 - (0216) 578 01 36 - (0216) 578 01 13

E-Posta :istekservis@istek.org.tr

HEM DERS HEM EĞLENCE